Czcionka:

A+A-

Kontrast:

POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

Jak co roku – 21 marca, obchodzony jest w naszym przedszkolu „Pierwszy Dzień Wiosny”.

Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ciepłe promyki słońca oraz wszechobecną zieleń, dlatego każdy z nas przyszedł ubrany z elementem garderoby w tym kolorze. Pożegnanie zimy rozpoczęliśmy od  poznania  symbolicznego znaczenia Marzanny.

Następnie poszliśmy  do naszego ogrodu, gdzie przyszła kolej na spalenie chochołowej - zimowej panny. Gdy już po zimie nie zostało ani śladu wszyscy gromkimi okrzykami powitaliśmy wiosnę. W dalszej części uroczystości powróciliśmy do sali przedszkolnej, a tam na nas czekała Pani Wiosna. Najmłodsze przedszkolaki z grupy „Sówki” przedstawiły wiersz J. Brzechwy „Przyjście wiosny”. Następnie  wszystkie dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku rozwiązując różnorodne zagadki i zadania, podczas zabaw z wiosennym gościem.

Na koniec przedszkolaki otrzymały od Pan Wiosny zieloną słodką niespodziankę.

Dzień zakończyliśmy wiosennym kinem z popcornem (cykliczny prezent od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Manieczkach – Dziękujemy ).

Wiosna w naszym przedszkolu zadomowiła się na dobre co widać na załączonej fotorelacji przedstawiające nasze prace plastyczne i wystrój sal przedszkolnych.

Data dodania: 2023-03-24 07:51:52
Data edycji: 2023-03-24 07:56:05
Ilość wyświetleń: 78

Kalendarz

Klasy

przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

"Hasłem wszystkich zgoda będzie..."

Gen. J. Wybicki
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej