23 czerwca uczniowie kl. III posmakowali samodzielności ucząc się radzenia sobie w nieznanym terenie. Były zajęcia w grupach, gdzie trzeba było wykazać się sprytem, sprawnością oraz umiejętnością współpracy. Nie było miejsca na nudę. Uwieńczeniem rywalizacji było wspólne ognisko. Ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci.