Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wyprawa na 3K; Kariera, Kompetencje, Kreatywność.

Wyprawa na 3K; Kariera, Kompetencje, Kreatywność.
W dniach 18-24 października 2021 r włączyliśmy się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Zaplanowaliśmy cykl działań dla klas 1-3 oraz starszych uczniów.
Młodsi rysowali zawody przyszłości. Wzięli udział w akcji „ Kto jest kim?” przebierając się za przedstawicieli różnych zawodów. Sale nr 11,12 i 13 opanowali m.in. inżynierowie, budowniczowie, kucharze, fryzjerki, lekarze, pielęgniarki, kasjerzy, ogrodnicy, nauczycielki, tancerki , policjanci i wielu innych, których nie sposób tu wymienić. Swoje wspaniałe stroje podczas pokazu zaprezentowali starszym kolegom. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej rozwijali tez swoją kreatywność i umiejętność współpracy w grupie budując wieże z nitek makaronu. To co wydawało się niemożliwe, zakończyło się sukcesem. Jedna z grup klasy 1 zbudowała blisko 60 cm wieżę.
Uczniowie klas starszych również budowali wieże. Powstały przeróżne konstrukcje i co ważne każda klasa wywiązała się z zadania. Najwyższą budowlę wykonała grupa z klasy 6 . Miała 75 cm wysokości. Najciekawszą konstrukcją mogła pochwalić się grupa z klasy 7b.
Wiele emocji wzbudziło również zaprojektowanie recyklingowego stroju . Modele prezentowali się wspaniale. Klasa 8 drobiazgowo zaplanowała strój dla swojego modela Krystiana- łącznie z fantazyjnym nakryciem głowy, biżuterią oraz tipsami. Brawo!. Klasa 4 miała tyle pomysłów, że wystawiła aż 4 modeli: Nadię, Igora i Sławka. Sukienka z plastikowymi falbanami , którą zaprezentował a Ania z klasy 5 wzbudziła również ogromny zachwyt. Oskar z klasy 7a uzyskał duży aplauz za strój pod hasłem recyklingowej rozety. Klasa 6 zaskoczyła wszystkich. Pod projektem robota ukryła się Zuzia i świetnie odegrała swoją rolę.
Trzeba przyznać , że oprócz wspaniałej zabawy, uczniowie wykazali się kompetencjami planowania i współpracy w grupie oraz uruchomili swoją wyobraźnię i rozwijali kreatywność.
Data dodania: 2021-10-22 09:35:51
Data edycji: 2021-10-22 09:37:19
Ilość wyświetleń: 61

Kalendarz

Klasy

przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

"Hasłem wszystkich zgoda będzie..."

Gen. J. Wybicki
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej